Firma KLATT od 1990 roku związana jest z branżą aluminiową w zakresie produkcji i prefabrykacji wyrobów stolarki aluminiowej i konstrukcji aluminiowych.Jednym z działów są usługi związane z gięciem profili aluminiowych i stalowych dla firm i odbiorców indywidualnych.

Gięciem zajęliśmy się od 2002 roku, wykorzystując coraz doskonalsze maszyny i nabierając doświadczeń.

Aktualnie dysponujemy giętarką rolkową CNC-I włoskiej  firmy TAURING , dzięki której możemy zrealizować większość zamówień.

Ograniczeniem są możliwości techniczne maszyny:

  • wielkość giętych elementów – max 100 x 80mm;
  • promień minimalny – dla małych profili powyżej 250 mm.

W zakładce galeria przekrój prezentowanych wyrobów i kształtów.

Z naszych usług korzystają odbiorcy praktycznie wszystkich branż, a docelowym odbiorcą są min kraje skandynawskie, Francja, Anglia a także Dubaj, Singapur a nawet Wyspy Owcze.

Zakres usług

Większość standardowych profili aluminiowych i stalowych gięta jest na rolkach będących wyposażeniem fabrycznym maszyny lub wykonanych dodatkowo przez nas.

Trudniejsze do gięcia są profile niestandardowe i niesymetryczne:

  • kątowniki stalowe i aluminiowe, wyginane z zastosowaniem specjalnych prostowaczy;
  • ceowniki teowniki, często gięte z użyciem dodatkowych przyrządów;
  • systemowe profile budowlane aluminiowej stolarki okiennej i drzwiowej – wyginane w zależności od posiadanego oprzyrządowania; są to pełne okręgi, wycinki koła. Łuki gotyckie, koszowe i wielo-promieniowe.

W przypadku braku oprzyrządowania w danym systemie, istnieje konieczność wykonania specjalnych rolek i wypełnienia liniowego dla każdego rodzaju profila;

  • profile niestandardowe i nietypowe stanowią większość naszej produkcji łuków; często są to tematy bardzo trudne technicznie z tych względów niektórzy usługodawcy rezygnują z ich realizacji – np.:
  • profile fasadowe, łamacze światła, żaluzje fasadowe, profile do giętego szkła i giętych schodów itp.

Do takich zleceń musimy zamówić specjalne oprzyrządowanie i wykonać odpowiednie testy.

Niestety, zdarzają się jednak przypadki, że nie jesteśmy w stanie sprostać wymogom klientów i nie podejmujemy się realizacji usługi.

Z uwagi na różnorodność gięcia, rodzaj profili i stopień trudności gięcia,  usługa wyceniana jest każdorazowo na zapytanie klienta.

Generalnie najdroższe są trzy pierwsze gięcia ( konieczność przezbrojenia i ustawienia maszyny, wprowadzenie korekt w programie, pomiar promieni).

Ze wzrostem ilości powtarzalnych łuków cena jednostkowa maleje, natomiast seria gwarantuje powtarzalność kształtu  i promieni każdego łuku.

Należy zaznaczyć, ze dokładność i powtarzalność gięcia zależy od samego materiału, składu stopu, grubości ścianek a nawet temperatury otoczenia.

Inaczej mówiąc – powtarzalność uzyskamy gnąc profile z tej samej partii towaru, tego samego gatunku i w tych samych warunkach (temperatura) – dotyczy to głównie aluminium.

Przypominamy, że ograniczeniem naszych usług są gabaryty przekrojów profili nie większych  niż 100 z 80 mm i promieni nie mniejszych niż R < 250 mm.

W galerii zamieściliśmy przykłady wygiętych elementów i różnych materiałów.

Nasze przykładowe realizacje - gięcie profili aluminiowych

Gięcie serii profili gwarantuje dużą powtarzalność.

Wszystkie usługi gięcia profili aluminiowych wykonujemy solidnie, terminowo w atrakcyjnych cenach.

Zapraszamy do kontaktu.