tel. 61 815 03 81
Mail: biuro@klatt.pl

Jak się obronić przed nasłonecznieniem w miejscu pracy lub zamieszkania ?

Łamacze światła

Więcej nie zawsze oznacza lepiej, a jeśli jest tak nawet w przypadku naturalnego światła, trzeba znaleźć na to skuteczną radę. Zamiast tradycyjnych okien – zarówno w firmie, jak i prywatnym lokum – można zorganizować wielkie przeszklenia, które otworzą przestrzeń światłu słonecznemu. Rozwiązanie to zbiera coraz większe grono zwolenników, czemu nie należy się dziwić. Skutkiem ubocznym może być jednak zbyt duża dawka tej słonecznej energii. Nawet zresztą przy “zwykłych” oknach, ilość światła, która wpada do pomieszczenia, nie zawsze odpowiada wymaganiom naszych aktywności. Dlatego też, oferowane przez KLATT osłony przeciwsłoneczne to cały wachlarz narzędzi, które mają za zadanie regulować porcję goszczących wewnątrz promieni słonecznych Do oferowanych przez nas osłon przeciwsłonecznych należą m.in. żaluzje fasadowe czy wielkogabarytowe. Rolę takiej osłony spełniają nawet stare, dobre rolety okienne.

Łamacze światła to już nieco nowocześniejszy wynalazek, lecz nie tylko one zasługują na uwagę. Przed nadmiernym nasłonecznieniem warto więc obronić się w taki sposób, który nie tylko odpowie na bardzo konkretne wymogi architektury, ale też wpasuje się w zamysł architektoniczny jako jego komponent. Nasze osłony przeciwsłoneczne, oprócz funkcji użytkowej, pełnią więc również tę ozdobną. Niezależnie od rodzaju osłony, poprawi ona warunki pracy nie tylko ze względu na minimalizację wpuszczanego światła, ale i właśnie z racji estetyki. Stajemy się coraz bardziej świadomi tego, jak bardzo otoczenie i jego klimat (nie tylko dosłowny) wpływa na samopoczucie, a co za tym idzie, na jakość wykonywanych zajęć.

Osłony przeciwsłoneczne od KLATT to także pełna dowolność w regulowaniu dopływu światła, łącznie z możliwością całkowitego odcięcia się od niego poprzez zamknięcie osłon. Dzięki temu, że można zamontować je na dowolnej powierzchni, a ich późniejsza praca nie rozprasza hałasem, możemy zobaczyć w nich rozwiązanie optymalne. Bardzo atrakcyjne cenowo, gdyby zestawić jego wszystkie walory z poniesionym kosztem ich nabycia. Gdyby natomiast wejść głębiej, w techniczne detale i parametry… naszym oczom ukaże się już w pełni racjonalne uzasadnienie. Zapoznając się z nim, wiemy na pewno, dlaczego oferowane przez KLATT osłony przeciwsłoneczne to bezkonkurencyjna metoda walki ze świetlną inwazją. Szczegóły tutaj