tel. 61 815 03 81
Mail: biuro@klatt.pl

Jaka jest różnica między tarasem a ogrodem zimowym? – Wady i zalety każdego z tych rozwiązań

Zabudowa tarasu - Różnica między tarasem a ogrodem zimowym

Podczas remontu lub budowy nowego domu nadchodzi moment, kiedy trzeba zmierzyć się z trudną decyzją. Wybudować tradycyjny taras czy ogród zimowy? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.

Różnica między tarasem a ogrodem zimowym

Czym się różni klasyczny taras od ogrodu zimowego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Ogród zimowy to pewnego rodzaju przedłużenie domu, gdzie można przebywać przez cały rok bez względu na warunki atmosferyczne. Jest to w pewnym sensie “zabudowany taras”, zazwyczaj osłonięty dużymi oknami o różnych kształtach i właściwościach.

Ogród zimowy może być ogrzewany, dzięki czemu przebywanie wewnątrz niego zimą jest równie komfortowe jak podczas reszty roku.

Taras – wady i zalety

Rozwiązanie znacznie bardziej powszechne niż ogród zimowy. Jest to spowodowane mniejszymi kosztami wybudowania. Jednak patrząc z perspektywy całego roku, ta część domu jest niezwykle rzadko używana. Poza okresem wiosenno-letnim, klasyczny taras jest przeważnie ignorowany przez domowników, ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne na zewnątrz. 

Nawet latem, gdy pogoda jest niesprzyjająca, trudno sobie wyobrazić odpoczynek na tarasie. 

Ogrody zimowe Poznań - Konstrukcje aluminiowe KLATT - Różnica między tarasem a ogrodem zimowym
Różnica między tarasem a ogrodem zimowym

Ogród zimowy – wady i zalety

Jak już nieraz wspomnieliśmy – jest to rozwiązanie całoroczne. Ogród zimowy może się okazać szczególnie przydatny, gdy mamy do czynienia z mniejszymi domami, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota.

Niektórych może odstraszać fakt, że ogród zimowy to zamknięta przestrzeń, bez dostępu do świeżego powietrza (podczas gdy taras jest bez przerwy otwarty). Jednak nic bardziej mylnego. Możliwe jest zamontowanie drzwi wyjściowych zamiast okien, które w okresie letnim można mieć bez przerwy otwarte. To samo tyczy się okien, czy szklanego sufitu. Wszystko zależy od projektu oraz wykonania.

Istnieje też możliwość zamontowania specjalnych rolet materiałowych czy przyciemnianego szkła, aby w okresie letnim unikać nadmiernego nagrzania lub rażącego słońca.

Różnica między tarasem a ogrodem zimowym

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat skontaktuj się z nami lub odwiedź stronę: