tel. 61 815 03 81
Mail: biuro@klatt.pl

Jakie są zalety okien i drzwi aluminiowych?

JAKIE SĄ ZALETY OKIEN I DRZWI ALUMINIOWYCH?

Okna aluminiowe prezentują się okazale i elegancko, szczególnie w budynkach nowoczesnych, których architektura jest prosta, a paleta barw dość monolityczna. Umożliwiają też zorganizowanie wielkich przeszkleń. Aluminium jest przy tym materiałem, którego nie ima się rdza, a poza tym jest lekki, cechując się dodatkowo wytrzymałością i sztywnością. Niezależnie już od tego, czy chodzi o okna, czy o drzwi, stolarka aluminiowa nada budynkowi piękną i niebanalną estetykę. Zaletą okien aluminiowych jest możliwość spersonalizowania ich zgodnie z życzeniem zamawiającego. Pozwalają na to m.in. profile, które dzięki opcji gięcia, potrafią stworzyć okna przyjmujące przeróżne kształty. Wspomniane połacie przeszkleń zapewniają natomiast ugoszczenie w budynku olbrzymiej dawki naturalnego światła słonecznego.

JAKIE SĄ ZALETY OKIEN I DRZWI ALUMINIOWYCH?

Wszystkie wymienione cechy okien aluminiowych, choć takich dobrych cech jest więcej, składają się na produkt naprawdę uniwersalny. Okna aluminiowe charakteryzuje nie tylko piękny wygląd, ale też parametry gwarantujące wytrzymałość konstrukcyjną. Niesprzyjające warunki atmosferyczne są dla nich jedynie niesprzyjające – nie są już szkodliwe. Ponadto, to właśnie okna z aluminium to pewność braku przeciągów, i co się z tym wiąże, zachowania stabilnej temperatury w środku obiektu.

Podczas gdy okna wykonane z PVC to ryzyko silnych odkształceń, lata doświadczeń pokazują, że aluminium eliminuje ten problem. A dlaczego okna aluminiowe mogą pochwalić się niekiedy tak wielkimi wymiarami? Ponieważ wytrzymałość aluminium sprawia, że potrafi ono udźwignąć wielkie ciężary bez uszczerbku na kondycji ramy. Co domyka listę wszystkich tych walorów, to waga. Okna z aluminium są na tyle lekkie, że ich montaż (a wcześniej transport) jest łatwiejszy i szybszy niż w przypadku okien plastikowych bądź drewnianych. A co z drzwiami? Wszystkie otóż zalety aluminium, które przekładają się na powyżej wymienione plusy wykonanych z niego okien, mają swoje kolejne przełożenie na atuty aluminiowych drzwi.

Mała masa połączona z trwałością i wytrzymałością jest przecież równie mile widziana przy drzwiach. Podobnie, drzwi z aluminium, jeśli się krzywią, to chyba tylko na widok kiepskiej konkurencji. Przeciwnie do niej, nie ulegają one odkształceniom. Oprócz tego, ich wytrzymałość jest przyczyną, dla której uchodzą one za efektywne zabezpieczenie przeciwwłamaniowe. Cała reszta korzystnych cech drzwi aluminiowych to odbicie ich bliźniaków: okien z tego samego materiału. Trudno powiedzieć, czy ich estetyka stoi na czele owych cech. Wszystkie raczej wzajemnie dopełniają się, współtworząc produkt niezastąpiony w swej funkcji.

JAKIE SĄ ZALETY OKIEN I DRZWI ALUMINIOWYCH?