tel. 61 815 03 81
Mail: biuro@klatt.pl

Łamacze światła i żaluzje fasadowe: ozdoba budynku i ochrona przed upałem.

żaluzje fasadowe Poznań

Zasadniczą funkcją łamaczy światła (czy mówiąc inaczej, światłołamaczy) jest rozpraszanie promieni słonecznych. Światło jest – również dosłownie, na poziomie fotonów – łamane, dzięki czemu nie pada ono w całości i bezpośrednio na szklaną elewację czy okna.

Na co to komu? Czyż światło naszej najbliższej gwiazdy nie jest samym dobrodziejstwem? Cóż, na dłuższą metę – nie do końca. Przegrzewające się wnętrza czy słońce zaślepiające np. pracowników biurowych, to niezupełnie to, na czym nam zależy. Łamacze światła przychodzą więc z pomocą, stanowiąc swoisty uzupełniacz klimatyzacji.

Łamacze światła są zatem sprawdzonym, bardzo wydajnym i darmowym w eksploatacji systemem przeciwupalnym, który oprócz swej podstawowej funkcji, pełni również rolę elementu ozdabiającego obiekt. Oprócz łamania światła, taki detal przełamuje tak samo efektywnie architektoniczną rutynę i monotonię.

Oferowane przez Klatt światłołamacze – a także żaluzje fasadowe – posiadają też niesamowicie lekką konstrukcję, co zawdzięczają bezcennemu dla nas materiałowi: aluminium. Materiał ten sprawia, że łamacze światła i żaluzje są bardzo lekkie, co jednak nie ujmuje im ani grama… wytrzymałości.

Skoro wspomnieliśmy już o łamaczach światła w charakterze uzupełnienia klimatyzacji, warto dodać, że nie chodzi tu jedynie o dopełnienie. Wszystkie dostępne w naszej ofercie osłony przeciwsłoneczne, w dużej mierze wprost wyręczają systemy klimatyzacyjne, co sprawia, że przegrzanie nie grozi zarówno budynkowi, jak i zasobom finansowym. Oszczędzamy bowiem sporo na energii elektrycznej.

Jeśli więc w budynkach zastosowano duże połacie przeszkleń, warto zainwestować właśnie w łamacze światła. Uczynią one środowisko pracy bardziej komfortowym, a obiekt z zewnątrz – jeszcze atrakcyjniejszym. Przy mniejszych, bardziej punktowych przeszkleniach, w obydwu funkcjach zastąpią je z powodzeniem aluminiowe żaluzje fasadowe.

Ponadto, elementy takie pozwalają na późniejsze zmiany, by z pomocą tych samych detali uzyskać inną architektoniczną kompozycję. Istnieje możliwość zamówienia ich w dowolnym kolorze, na życzenie. Co do walorów stricte technicznych, łamacze światła i żaluzje fasadowe umożliwiają pełną swobodę w regulowaniu pożądanej dawki naświetlenia, włącznie z opcją stuprocentowego zaciemnienia wnętrza.