ŁAMACZE ŚWIATŁA, ŻALUZJE WIELKOGABARYTOWE, ROLETY OKIENNE, ŻALUZJE FASADOWE

Wykonujemy zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne, które mogą być istotnym elementem podnoszącym walory estetyczne budynków i zarazem znaczącym czynnikiem poprawiającym warunki pracy w przeszklonych obiektach.

Łamacze światła

Do naszej oferty osłon przeciwsłonecznych należą:

Łamacze światła typu Z

wykonane z tłoczonego aluminium ,dostępne są wielkości 50,67,100 Z.Rozstaw podpór w zależności od wielkości wynosi 1200-1600mm. Łamacze światła są montowane do konstrukcji nośnej stalowej lub aluminiowej na specjalnych grzebieniach aluminiowych o zadanym kącie stałym.Łamacze światła mogą być malowane proszkowo na dowolny kolor wg RAL.Świadczymy również usługi gięcia łamaczy światła typu st 50Z.

Łamacze światła typu C

wykonane z tłoczonego aluminium, dostępne są wielkości C 100 oraz C 150, łączone na żądaną długość za pomocą specjalnego łącznika.Łamacze światła typu C mogą być montowane zarówno jako osłony pionowe lub poziome (w formie daszków). Mocowane są na specjalnych grzebieniach tworzywowych do konstrukcji nośnej, malowane proszkowo na dowolny kolor wg RAL.

Żaluzje wielkogabarytowe typu ST

stosowane w przypadku większych rozstawów podpór,mają kształt wrzeciona i dostępne są w rozmiarach od ST100-ST400.Żaluzje wielkogabarytowe są bezgłośne i występują jako konstrukcje stałe oraz sterowane.Do wyboru dostępnych jest kilka rodzajów uchwytów stałych o następujących kątach:0,15,30,45 stopni.Istnieje również możliwość sterowania ręcznego i automatycznego żaluzjami wielkogabarytowymi.

Żaluzje fasadowe

lamele wykonane z profilowanego aluminium w kształcie litery C o szer 50 i 80mm oraz w kształcie  Z o wielkości 90mm.Sterowane ręcznie lub automatycznie ,w prowadnicach aluminiowych lub za pomocą linek.Istnieje możliwość zastosowania automatyki pogodowej.

Rolety okienne

w znaczny sposób ograniczają straty ciepła w budynku, a latem nie dopuszczają do do nagrzewania pomieszczeń.Oferowane w wielu rodzajach :na okienne,do zabudowy, natynkowe. Lamele dostępne są w szerokościach 37 i 41 mm, wykonane najczęściej jako aluminiowe.Rolety okienne są malowane proszkowo lub okleinowane w kolorach drewnopodobych

Osłony materiałowe typu screen

znajdują zastosowanie na ogrodach zimowych, zadaszeniach ze szkła lub pergolach i zapobiegają nagrzewaniu powierzchni oraz chronią przed słońcem.Tkaniny dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej odporne na warunki atmosferyczne.Możliwość zamontowania od wewnątrz pomieszczenia jak i na zewnątrz.Sterowane elektrycznie z możliwością podłączenia automatyki.

Kilka powodów dla których warto inwestować w osłony przeciwsłoneczne:
  • dodatkowy, ciekawy, o zmiennej konfiguracji element architektoniczny
  • zminimalizowanie ilości energii słonecznej
  • poprawa warunków pracy wewnątrz chronionego pomieszczenia
  • możliwość całkowitego zamknięcia osłon,
  • regulacja dopływu światła
  • malowanie w dowolnym kolorze
  • montaż na dowolnej konstrukcji
  • bezgłośna praca
  • suma wymiernych korzyści w stosunku do kosztów zakupu.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem: Jak się bronić przed nasłonecznieniem w miejscu pracy lub zamieszkania? w sekcji Q&A
Zobacz artykuł…

Zobacz nasze przykładowe realizacje - łamacze światła

Łamacze świata typu Z oraz C dostępne od zaraz. Oferta w firmie Klatt - Konstrukcje aluminiowe dostarcza najlepszych możliwych rozwiązań na runku w zakresie łamaczy świateł. Dostępne są w wykonaniu: Malowane proszkowo. Mogą być wykonane na dowolnej elewacji, według projektu klienta.

Łamacze światła