PERGOLA OGRODOWA to bardzo nowoczesne i technologicznie zaawansowane zadaszenie tarasu.

Pergola ogrodowa to rodzaj budowli ogrodowej stosowanej w architekturze ogrodowej już w okresie średniowiecza. Zazwyczaj pergola ogrodowa składa się z dwóch podpór i rodzaju zadaszenia w postaci kratownicy czy lekkich belek służących do potrzymania pnączy roślin. Jest lekką konstrukcją i nie wymaga fundamentu. Dzięki takiej budowie pergola zarówno spełnia funkcję zacienienia, ale jednocześnie pięknie się prezentuje i pozwala przyjemnie spędzać czas na świeżym powietrzu bez konieczności narażania się na szkodliwe promienie słoneczne.

Dzięki swojej minimalistycznej oraz designerskiej konstrukcji pozwala stworzyć wyjątkowe, niepowtarzalne miejsce spotkań. Ciesz się z bliskimi spokojem, komfortem i bezpośrednim kontaktem z przyrodą. Zaplanuj swój wypoczynek na świeżym powietrzu, nie zważając na zewnętrzną aurę.

System daje nam pełną kontrolę nad światłem słonecznym czy deszczem oraz naturalną wentylację w upalne dni. Aluminiowa innowacyjna i solidna zabudowa zapewnia wysoki komfort wypoczynku niezależnie od zmiennych warunków pogodowych.

Z czego wykonuje się pergole ogrodowe?

Pergola ogrodowa najczęściej budowana jest z drewna, ale równie estetycznie prezentują się także pergole wykonane z metalu i coraz bardziej popularnych profili aluminiowych. To z jakiego materiału pergolę wybierzemy w dużej mierze zależy od rodzaju aranżacji naszego ogrodu, tarasu czy stylu innych budynków znajdujących się w otoczeniu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć ze sobą różne rodzaje materiałów dzięki czemu możemy wykreować pergole ogrodowe w nowoczesnym lub eklektycznym stylu. Wykorzystanie profili aluminiowych w budowie pergoli ogrodowej pozwoli na większą swobodę w zakresie montażu, bowiem możemy ją postawić na dowolnym podłożu. Dodatkowo pergole wykonane z profili aluminiowych możemy malować na różne kolory z palety RAL w połysku lub macie i swobodnie dostosować ich wygląd do naszych upodobań.

Zastosowanie najwyższej jakości materiałów odpornych na warunki atmosferyczne stawia produkt w kategorii PREMIUM dla najbardziej wymagającego otoczenia.

Gdzie sprawdzi się pergola ogrodowa?

Oczywiście ogród jest miejscem, gdzie pergola ogrodowa stawiana jest najczęściej. Atrakcyjnie prezentuje się zarówno przy wejściu do ogrodu, ale także jako element dekoracyjny alejek. Możemy ją usytuować również w miejscu ogrodu, w którym najbardziej lubimy przebywać. Niemniej ogród to nie jedyne miejsce, gdzie taką pergolę możemy wykorzystać. Obecnie coraz częściej pergole są stawiane na tarasach, bowiem skutecznie chronią przed słońcem a w zależności od jej wielkości możemy pod nią ustawić ulubiony leżak, huśtawkę czy zestaw mebli ogrodowych. Pergole stosowane do zadaszania tarasu nie tylko rozwiązanie praktyczne, ale i bardzo funkcjonalne. Nowoczesne pergole chronią nie tylko przed słońcem, ale także przed deszczem i zapewniają doskonałą wentylację przestrzeni. Istnieje możliwość zastosowania funkcji otwierania dachu, co pozwoli nam cieszyć się promieniami słonecznymi kiedy mamy na to ochotę.

Pergola tarasowa zmienia miejsce na tarasie, w ogrodzie, hotelu, restauracji czy kawiarni w luksusową przestrzeń o nieograniczonych możliwościach.

Jak wykonać pergolę ogrodową?

Prostą pergolę ogrodową możemy wykonać sami. Pomysłów i instrukcji budowy pergoli możemy szukać w czasopismach dotyczących dekoracji ogrodów czy chociażby w Internecie. Jednak przy bardziej zaawansowanych konstrukcjach warto skorzystać z usług firm profesjonalnie zajmujących się budową pergoli ogrodowych. Dzięki temu zyskujemy pewność, że pergola zostanie wykonana z odpowiednich materiałów właściwie zabezpieczonych i tym samym wysoce odpornych na zmieniające się w naszym klimacie warunki pogodowe. Profesjonalnie wykonana pergola ogrodowa z pewnością będzie konstrukcją stabilną, wytrzymałą i tym samym posłuży nam lata. Dodatkowo decydując się na profesjonalistów zyskujemy możliwość wyboru z szerszej palety materiałów i nasza pergola ogrodowa może prezentować się naprawdę zjawiskowo.

Pergola ogrodowa może odmienić nasz ogród czy taras. Dzięki szerokiej gamie materiałów oraz swobodzie wyboru jej kształtu, rozmiaru i konfiguracji zyskujemy nieograniczone możliwości w aranżacji przestrzeni ogrodu lub tarasu. Niezależnie, czy wolimy bardziej klasyczną architekturę czy jesteśmy zwolennikami tej bardziej nowoczesnej, pergola ogrodowa może wpisać się w każdą z nich. Może być zarówno konstrukcją wolnostojącą jak również może zostać zamocowana do ściany lub pomiędzy ścianami.

Jej innowacyjna konstrukcja idealnie wpisuje się do nowoczesnej jak i klasycznej architektury podnosząc prestiż każdego obiektu.

Pergola ogrodowa, pergola tarasowa lakierowana jest we wszystkich kolorach z palety RAL. Do wyboru mamy powierzchnię w połysku, macie i strukturze. Szeroka gama kolorystyczna oraz różnorodność rozwiązań w połączeniu z wymiarowaniem według potrzeb klienta daje ogromne możliwości aranżacji.

Pergola ogrodowa, pergola tarasowa składa się z najwyższej jakości materiałów odpornych na skrajne temperatury i niekorzystne warunki atmosferyczne. Dzięki zastosowaniu aluminium uzyskujemy wytrzymałość oraz bezawaryjność w wieloletnim użytkowaniu. Profile aluminiowe lakierowane są proszkowo, nadając im elegancki charakter i bezobsługową powierzchnię przez lata.

Zastosowanie odpowiednich komponentów odpornych na warunki zewnętrzne jest gwarancją trwałości i pięknego wyglądu bez konieczności serwisowania pergoli.

Pergole ogrodowe, pergole tarasowe oferujemy w kilku wariantach konfiguracji. Możemy zamontować ją jako wolno stojącą zabudowę wspartą na czterech słupach, a także zamocować do ściany lub pomiędzy ścianami.

Pergola ogrodowa, pergola tarasowa Poznań - Prezentacja wideo

Pergola ogrodowa, pergola tarasowa Poznań - Galeria realizacji

Pergola ogrodowa, pergola tarasowa Poznań

Dojazd i pomiar do 50 km od Poznania - Gratis