Ochrona przed deszczem, wiatrem czy słońcem bywa niezbędna jeśli chcemy zabezpieczyć się przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi. Zarówno wiatrołapy jak i zadaszenia są wykonane z trwałych materiałów, estetyczne i znakomicie spełniają swoją rolę. Mogą być stosowane w zasadzie w każdym rodzaju budynku. Są odporne na mróz, wilgoć oraz promieniowanie UV.

WIATROŁAP

to rodzaj pomieszczenia wykonywany przy drzwiach wejściowych do budynku. Stanowi barierę przed napływem zimnego powietrza z zewnątrz. Można go zaprojektować tak, by było to dodatkowe pomieszczenie, w którym możemy swobodnie umieścić np. szafkę na obuwie czy inne rodzaje umeblowania. Biorąc pod uwagę fakt, że w naszym klimacie jest bardzo dużo chłodnych dni warto zastosować takie rozwiązanie gdyż podnosi komfort użytkowania budynku a także zwiększa wydajność ogrzewania. Wiatrołap spełni więc znakomicie funkcję pomieszczenia pośredniego o dodatkowym aspekcie izolacyjnym.

PROPONOWANE ROZWIĄZANIA:

Zabudowa tarasu, wiatrołapy

W zależności od zapotrzebowań klienta wybieramy system z którego wykonujemy konstrukcje: możemy ją wykonać w systemie profili zimnych (ekonomicznych), lub profili z przegrodą termiczną (tzw.ciepłych). Drzwi mogą być wykonane jako przymykowe lub przesuwne. Bogata oferta wypełnień [szkło (zwykłe, bezpieczne, antywłamaniowe, barwione, reflex), panel aluminiowy, poliwęglan] oraz odpowiednio dobrana kolorystyka (pełna paleta kolorów wg Ral w macie, połysku i strukturze) sprawiają, że nasze zabudowy oprócz tego że chronią wnętrze domu przed zimnem, wiatrem i deszczem mogą służyć również jako dodatkowe pomieszczenie użytkowe (na wózek, rower, szafę wnękową itp.) oraz są elementem dekoracyjnym Państwa domu.

Zadaszenia tarasów

Jeżeli taras ma być osłonięty tylko przed słońcem i deszczem, proponujemy wykonanie samego zadaszenia tarasu. Na pokrycie stosujemy poliwęglany komorowe lub lite, oraz szkło hartowane klejone. Innym ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem które możemy zaproponować to osłony materiałowe typu screen, które w każdej chwili możemy zwinąć. Zastosowane tkaniny są niezwykle odporne na czynniki atmosferyczne i są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Znajdują one idealne zastosowanie na zadaszenia tarasów szklanych.

Ogrody zimowe

Ogrody zimowe zwane często oranżerią a także Sunroomem czy Oazą ze Szkła to konstrukcje szklane oparte na szkielecie np. aluminiowym. Jego podstawowe funkcje są przede wszystkim wypoczynkowe i rekreacyjne. Konstrukcja ogrodu zimowego musi być wytrzymała i nie może podlegać odkształceniom np.  pod wpływem wiatru czy śniegu zalegającego na dachu. W naszej ofercie znajdą Państwo konstrukcje z aluminium, który jest materiałem lekkim ale jednocześnie trwałym, nie podlegającym korozji, pozwalającym na wykonywanie profili o przekroju mniejszym niż drewniane.

Zobacz nasze przykładowe realizacje - wiatrołapy

Zarówno wiatrołapy jak i zadaszenia tarasów zawsze wykonujemy solidnie, terminowo oraz w atrakcyjnych cenach.

Zapraszamy do kontaktu.