tel. 61 815 03 81
Mail: biuro@klatt.pl

Zabudowa czy zadaszenie tarasu?

Zabudowa tarasy Klatt - Zabudowa czy zadaszenie tarasu ?

Zadaszony taras to możliwość cieszenia się czystym powietrzem i gwarancja swobody – bez względu na to, czy niebo jest bezchmurne, czy wręcz przeciwnie – leje jak z cebra. Zadaszenie tarasu sprawia, że ani opady, ani też nadmiar słońca, nie zakłócą tej chwili przyjemności.

Promienie słoneczne – naturalna dawka witaminy D – są nieocenione. Jeśli natomiast zdecydujemy się na zadaszenie przezierne od strony południowej, wysokie temperatury zostaną wchłonięte przez przestrzeń pod takim dachem. Ochrona przed wspomnianymi opadami to jedno, co pozostaje niezmienne, niezależnie od okoliczności. Jednak w przypadku, gdy taras ulokowaliśmy od kierunku północnego, zadaszenie tarasowe z całą pewnością zredukuje porcję światła słonecznego wpadającego do środka.

W przypadku położenia zachodniego/południowego, wcale nie musi być lepiej. Zależy to od tego, jak gęsta jest roślinność na przydomowej działce bądź położonym w pobliżu firmy parku. Wiele blisko sąsiadujących ze sobą drzewek plus zadaszenie tarasu… to zwiastun silnego zaciemnienia w naszym pomieszczeniu. Od czego jednak są świetliki i okna? Od czego są rozmaite funkcje związane z tarasowym zadaszeniem?

Zabudowa czy zadaszenie tarasu?

Ano, właśnie. Zadaszenie tarasu może być co prawda zaplanowane już na etapie projektowania budynku, lecz w każdej innej sytuacji, w KLATT zawsze znajdujemy sposób na zadaszenie, które przynosi domownikom/pracownikom same korzyści.

Podobnie i z zabudową, która – tak samo zresztą, jak zadaszenie – może objąć zarówno tarasy, jak i balkony. Zabudowa taka, po części zależnie od tego, czy jest pełna, czy też fragmentaryczna, chroni nas jeszcze lepiej przed kaprysami pogody. Przebywając otóż na zabudowanym tarasie, nie będziemy za bardzo narzekać na porywisty wiatr.

Oczywiście, tak w kwestii zadaszenia, jak i zabudowy, proponujemy wybór solidnych materiałów. Zadaszenie może być pokryte poliwęglanami lub klejonym szkłem hartowanym. Dobrze jest zainteresować się osłonami materiałowymi “screen”, wykonanymi z tkanin odpornych na cały przedział warunków pogodowych. Takie osłony można zwinąć w dowolnym dogodnym momencie.

Co do zabudów, tutaj także nie ograniczamy się do jednej opcji, wiele pozostawiając potrzebom klienta. Profile aluminiowe, których używamy do zbudowania szkieletu zabudowy, mogą być wyposażone w przegrodę termiczną lub obyć się bez niej. Wbudowane w zabudowę drzwi, w zależności od zamówienia, będzie można otwierać i zamykać klasycznie lub przesuwać.

Zabudowa czy zadaszenie tarasu ? – rodzaje zabudowy

Również paleta wypełnień dla zabudowy daje szerokie pole możliwości, oferując różne rodzaje szkła i nie tylko. Wybór dotyczy także bardzo skonkretyzowanej barwy i stopnia połysku. Wszystko to składa się na obraz zabudowy, która oprócz funkcji bardzo praktycznej i użytkowej, spełnia też tę estetyczną. Prezentuje się doskonale, chroni przed nieżyczliwą pogodą, a dodatkowo, jawi się jako kolejne pomieszczenie. Można wtedy pomyśleć o jego sensownym zagospodarowaniu.

Na co więc się zdecydować? Na zadaszenie czy zabudowę? Wspomnieliśmy już, że ta pierwsza opcja bywa kłopotliwa. Druga natomiast kusi większym bogactwem możliwości. Jednak po zapoznaniu się ze specyfiką obiektu docelowego, jesteśmy w stanie doradzić, które z rozwiązań będzie optymalne. W Klatt, nadajemy aluminium dowolny kształt. To u nas podstawa, która sprawia, że praktycznie żadne z życzeń klientów odnośnie zabudowy czy zadaszenia, nie stanowi dla nas nieprzekraczalnej bariery.