Zadaszenia tarasu

Ochrona przed deszczem, wiatrem czy słońcem bywa niezbędna jeśli chcemy zabezpieczyć się przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi. Zarówno wiatrołapy jak i zadaszenia są wykonane z trwałych materiałów, estetyczne i znakomicie spełniają swoją rolę. Mogą być stosowane w zasadzie w każdym rodzaju budynku. Są odporne na mróz, wilgoć oraz promieniowanie UV.

Zadaszony taras to możliwość cieszenia się czystym powietrzem i gwarancja swobody – bez względu na to, czy niebo jest bezchmurne, czy wręcz przeciwnie – leje jak z cebra. Zadaszenie tarasu sprawia, że ani opady, ani też nadmiar słońca, nie zakłócą tej chwili przyjemności.

ZADASZENIE TARASU

Jest szczególnie przydatne w przypadku tarasów odsłoniętych. Zapewni cień w słoneczne dni, ale także ochroni przed deszczem. Aluminiowe zadaszenia tarasu pozwoli nam korzystać z tarasu kiedy mamy na to ochotę a nie kiedy aura będzie temu sprzyjać. Nie będziemy już się martwić o meble czy wyposażenie jakie mamy na naszym tarasie. Wykonywanie przez nas zadaszenia tarasów to solidne, funkcjonalne i odporne konstrukcje. Dostosowujemy projekt tak, by idealnie wpasował się estetycznie w całość budynku.

Skontaktuj się a my pomoże ci wybrać najlepsze rozwiązanie w przypadku zadaszenia tarasów.

Zadaszenia tarasów

Jeżeli taras ma być osłonięty tylko przed słońcem i deszczem, proponujemy wykonanie samego zadaszenia tarasu. Na pokrycie stosujemy poliwęglany komorowe lub lite, oraz szkło hartowane klejone. Innym ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem które możemy zaproponować to osłony materiałowe typu screen, które w każdej chwili możemy zwinąć. Zastosowane tkaniny są niezwykle odporne na czynniki atmosferyczne i są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Znajdują one idealne zastosowanie na zadaszenia tarasów szklanych.

Zadaszenie może być pokryte poliwęglanami lub klejonym szkłem hartowanym. Dobrze jest zainteresować się osłonami materiałowymi “screen”, wykonanymi z tkanin odpornych na cały przedział warunków pogodowych. Takie osłony można zwinąć w dowolnym dogodnym momencie.

Zadaszenie tarasu niesie za sobą wiele walorów użytkowych. Jednak przy wyborze rodzaju zadaszenia tarasu jak i przy jego montażu należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, szczególnie jeśli dotyczy konstrukcji i materiału na pokrycie zadaszenia.

Wybór konstrukcji na zadaszenie tarasu.

Stelaż to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów zabudowy tarasu. Przy jego wyborze powinniśmy kierować się zarówno stylem i estetyką, tak by dopasować go do budynku, ale także rodzajem wybranego zadaszenia, bowiem konstrukcja musi utrzymać pokrycie, więc znaczenie ma tu zarówno wybór odpowiednich filarów jak i szkieletu zadaszenia.

Drewno – uniwersalny materiał o ponadczasowym charakterze. Najczęstsze konstrukcje drewniane wykorzystywane przy budowie zadaszeń tarasów to takie, w których słupki drewniane mocowane są w uchwytach zagnieżdżonych w betonowych fundamentach. Na konstrukcję zadaszenia sprawdzi się drewno klejone czy daglezja, która jest twardsza od jodły czy sosny i stosowana jest do budowy wytrzymałych profili. Do budowy zadaszenia o konstrukcji drewnianej dobrze jest postawić na słupy nośne o przekroju co najmniej 10×10 cm lub o większym w zależności od wybranego pokrycia. Jeśli decydujemy się na drewno, warto pamiętać o okresowej konserwacji, w przeciwnym razie nasze zadaszenie tarasu nie będzie ani efektowne ani trwałe już po kilku sezonach.

Aluminium – lekki i odporny materiał, który doskonale nadaje się na konstrukcję zadaszenia tarasu. Nie koroduje i jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, a do tego nie wymaga okresowej renowacji jak drewno i jest łatwe do utrzymania w czystości. Jeśli decydujemy się na profile aluminiowe bardzo ważnym czynnikiem jest wybór odpowiednich belek nośnych (w zależności od rodzaju zadaszenia mogą być z dodatkowym wzmocnieniem), których wytrzymałość powinna mieścić się w ramach 150 kg na 1m2 – 250 kg na 1 m2. Możliwość malowania proszkowego sprawia, że profil aluminiowy możemy swobodnie dopasować do stylu budynku i otoczenia.

Wybór materiału zadaszenia tarasu.

To z czego wybierzemy zadaszenie tarasu ma wpływ zarówno na zalety związane z użytkowaniem jak i na jego estetykę.

Blachodachówka – to dla wielu ekonomiczny wybór ze względu na niewygórowaną cenę. Wykonana ze stalowej blachy profilowanej o grubości od 0,4 mm do 1,23 mm, dodatkowo zabezpieczona przed korozją dzięki cynkowaniu oraz pomalowana może stanowić dobry wybór dla niewymagających. Jej podstawową wadą jest brak przepuszczalności światła oraz hałas jaki generuje np. podczas opadów deszczu. Co więcej, ze względu na właściwość rozszerzalności termicznej istotnym jest właściwy montaż, tak aby przeciwdziałać siłom przechylającym i luzującym wkręty. Producenci określają jej trwałość na min. 15 lat, choć może posłużyć nam znacznie dłużej. Jest stosunkowo lekka – jej waga to ok 4,7 kg na 1m2, więc istnieje możliwość zastosowania lekkiej formy konstrukcyjnej, jeśli zdecydujemy się na konstrukcję drewnianą warto pamięta
, że oprócz krokwi konieczne będzie zastosowanie łat drewnianych by móc prawidłowo zamocować pokrycie.

Poliwęglan – tworzywo sztuczne, które może być barwione na różne kolory, ale przy tym charakteryzuje się przezroczystością, jego przepuszczalność światła sięga od 64% do 82%. Zachowuje także swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur od -40ºC do +130ºC, więc dobrze sprawdza się w naszym klimacie. Decydując się na pokrycie zadaszenia tarasu tym materiałem należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego spadku – co najmniej 5º aby woda czy topniejący śnieg mógł swobodnie spłynąć. Niestety wadą tego rozwiązania jest podatność na działanie promieni UV bowiem poliwęglan pochłania promieniowanie UV w 100% a promieniowanie cieplne jest redukowane tylko częściowo, choć dostępne są na rynku pływy poliwęglanowe pokryte powłokami anty UV. Jest także odporny na uderzenia i podatny na obróbkę (cięcie, wiercenie). Sama waga płyty poliwęglanowej zależy od jej grubości i ilości komór. Popularna płyta 16mm waży ok. 2,7kg na 1m2. Jest bezpieczniejszym odpowiednikiem szkła i jest od niego 2 razy lżejszy a także wytrzymuje silny wiatr i obciążenie śniegiem.

Szkło – do wykonania zadaszenia tarasu wykorzystuje się szkło hartowane, które w procesie hartowania podgrzewane jest do 600ºC a następnie szybko schładzane. Tego typu szkło jest 6-cio krotnie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne w stosunku do zwykłego, a jeśli nawet ulegnie rozbiciu szkło hartowane dzieli się na drobne kawałki o gładkich krawędziach stąd nazywane jest także szkłem bezpiecznym. Jeśli dodatkowo wykorzystamy takie klejone na folii nie rozsypie się na kawałeczki a popęka. Szkło hartowane wytrzymuje także różnice temperaturowe do 200ºC i charakteryzuje się pełną przepuszczalnością światła oraz efektownym wyglądem.

Dachówka – ceramiczna lub betonowa. Jest to materiał o wysokiej estetyce niemniej należy pamięta
, że jest materiał o sporej wadze własnej – 40 do 75 kg na m2. Oznacza to, że aby móc wykorzystać ją jako pokrycie naszego zadaszenia tarasu musimy użyć bardziej wytrzymałej konstrukcji drewnianej, z uwzględnieniem łat i kontrłat oraz podbitki, co przekłada się na wyższy koszt całej inwestycji.

Zobacz nasze przykładowe realizacje - zadaszenia tarasów

Aluminiowe zadaszenia tarasu

Aluminiowe zadaszenia tarasu to nowoczesne lekkie zadaszenie stworzone na indywidualne potrzeby klienta. Całość konstrukcji jest realizowana przez specjalistów, dbających o najdrobniejszy szczegół, przy zastosowaniu nowoczesnych technologii.

Ogromną zaletą aluminiowej zabudowy tarasu jest jej mała waga w stosunku do gabarytów, co wpływa na czas montażu, demontażu, jak i koszty transportu.

Aluminiowe zadaszenia tarasu o systemowej konstrukcji z otwieranym i zamykanym zadaszeniem jest trwała i stabilna. Cała konstrukcja może zostać łatwo wyposażona w odpowiednie systemy odprowadzania wody lub inne udogodnienia w zależności od potrzeb.

Aluminiowe zadaszenia tarasu łączy w sobie funkcjonalność i doskonałe wzornictwo, w sposób harmonijny integrują budynek z otoczeniem. Wykonanie jej w odpowiednim kolorze harmonijnie wkomponuje się w wygląd twojego budynku.

Zapewniamy doradztwo i współpracę przy projektowaniu oraz przy wyborze optymalnego dla Państwa rozwiązania.

Aluminiowe zadaszenia tarasu zawsze wykonujemy solidnie, terminowo oraz w atrakcyjnych cenach.

Zapraszamy do kontaktu.

ZADASZENIA TARASÓW POZNAŃ
DOJAZD I POMIAR DO 50 KM OD POZNANIA- GRATIS