tel. 61 815 03 81
Mail: biuro@klatt.pl

Zalety pergoli aluminiowej w twoim ogrodzie.

Pergola ogrodowa - Pergole ogrodowe i pergole tarasowe

Pergola – jedno z najprostszych, znanych od setek lat sposobów zagospodarowania użytkowego ogrodu czy tarasu bez konieczności rujnowania budżetu. Praktyczne i efektowne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie relaks na świeżym powietrzu. Początkowo pergola była bardzo prostą drewnianą konstrukcją stanowiącą idealną podstawę dla roślin pnących, które wzrastając okalały pergolę w efekcie sprawiając, że nie tylko widowiskowo się prezentowała, ale także dawała przyjemny cień. Sprawdź dokładnie jakie są zalety pergoli aluminiowej

Decydując się na pergolę mamy dzisiaj do dyspozycji masę możliwości i materiałów. Jednym z najczęściej wybieranych surowców wykorzystywanych do budowy pergoli ogrodowej czy tarasowej jest aluminium. Dlaczego pergola aluminiowa zdobyła taką popularność i zdominowała rynek?

Zalety pergoli aluminiowej

Przede wszystkim ze względu na walory użytkowe i możliwości projektowe. Aluminium jest materiałem odpornym na różnego typu uszkodzenia i korozję, co biorąc pod uwagę warunki w jakich pergola zazwyczaj się znajduje ma kolosalne znaczenie. Nie straszne mu promienie UV jak i wilgoć. Drewno czy stal, jeśli nie zostaną właściwie zabezpieczone nie przetrwają w nienaruszonym stanie długo. Pergola aluminiowa nie jest aż tak wymagająca pod tym kątem, więc nie musimy co sezon planować prac konserwacyjnych co oszczędza zarówno nasz czas jak i finanse.

Zalety pergoli aluminiowej – aluminium

Aluminium jest materiałem, który bardzo łatwo formować w rozmaite kształty, więc w projekcie naszej pergoli swobodnie możemy wykorzystać zaokrąglenia czy łuki i w zależności od naszego pomysłu i preferencji zdecydować się nawet na dość fantazyjną jej formę. Ponadto pergolę aluminiową możemy także pomalować na różne kolory i dostosować jej estetykę do charakteru budynku czy ogólnego stylu zagospodarowania naszego ogrodu lub tarasu.

Niewątpliwą zaletą pergoli aluminiowej jest także jej lekka konstrukcja oraz szybki i czysty montaż. Aluminium jest lekkie ale przy tym bardzo wytrzymałe, więc pergola z niego wykonana jest odporna i solidna, nie musimy zatem obawiać się o jej trwałość i nawet przy dużym obciążeniu. Montaż pergoli aluminiowej również dla osoby posiadającej doświadczenie nie stanowi problemu i zazwyczaj przebiega sprawnie i bez komplikacji, niezależne czy jest to pergola wolnostojąca czy przyścienna. Producent dostarcza gotowe jej elementy, które nie wymagają dodatkowej obróbki, tym samym instalacja nie niesie za sobą konieczności specjalnego przygotowywania i potem późniejszego uciążliwego sprzątania całego terenu z pozostałości.

Ze względu na swoje atuty pergole aluminiowe bardzo często stosowane są w ogródkach restauracyjnych czy hotelowych, na tarasach dachowych i w innych wymagających miejscach, bowiem utrzymanie ich w dobrej kondycji i czystości nie wymaga wiele zachodu.

Zalety pergoli aluminiowej