Od ponad 25 lat z pasją zajmujemy się konstrukcjami z aluminium, wykonując między innymi ogrody zimowe oraz inne zabudowy przeszklone z aluminium. Już podczas projektowania ogrodu zimowego z klientem bierzemy pod uwagę wszystkie jego oczekiwania aby zapewnić komfort i przyjemność z użytkowania na długie lata. Realizujemy pomysły klienta od zabudów tarasów lub balkonów po budowę ogrodu zimowego jako dodatkowej, przylegającej do budynku powierzchni przeszklonej.

Ogrody zimowe

Oryginalny projekt ogrodu zimowego

ZAPRASZAMY NA PREZENTACJĘ VIDEO

Realizacja ogrodu zimowego.

Modelowy ogród zimowy, zwany często oranżerią wykonany jest w systemie ciepłym, w którym zarówno użyte profile aluminiowe oraz wypełnienia – najczęściej szkło – zapewniają doskonałe parametry termiczne.

W zależności od potrzeb lub życzeń klienta dodatkowo stosujemy elementy wentylacji lub cieniowania ogrodu, poprawiające komfort użytkowania.

Mimo, że takie konstrukcje są zdecydowanie droższe niż letnie zabudowy sezonowe, to jednak znacznie podnoszą komfort i powiększają przestrzeń mieszkalną.

Staramy się aby w przyszłości czas spędzony w ogrodzie zimowym przez Ciebie i Twoich bliskich pozwalał na relaks w kontakcie z naturą niezależnie od pogody.

Niekiedy nie ma potrzeby budowania ogrodu zimowego w wersji całorocznej – wówczas możemy zastosować zabudowę w tak zwanym systemie zimnym, który zapewnia korzystanie z obiektu bez ogrzewania od wczesnej wiosny do późnej jesieni bez względu na warunki pogodowe – jest to rozwiązanie praktyczne i zdecydowanie tańsze.

W zależności od kształtu, usytuowania i lokalizacji stosujemy konkretne rozwiązania przy projektowaniu i budowie ogrodu zimowego , które gwarantują szczelność i wysoką izolację termiczną. Możemy wykonać skomplikowane dachy o wielu płaszczyznach i w różnych wariantach (np.krokwie wypuszczone dołem lub górą, w stylu klasycznym lub wiktoriańskim itp.)

Stosujemy również szereg dostępnych dodatków i rozwiązań pozwalających na uzyskanie ciekawych efektów wizualnych (ukryte rury spustowe, ozdobne poszerzenia rynny, wszelkiego rodzaju nakładki, zintegrowane parapety, osłony materiałowe, nawietrzaki higrosterowane itp). Te elementy sprawią że będziesz zawsze dumny z Twojego ogrodu zimowego.

W ściankach oranżerii możemy zaproponować nowoczesne rozwiązania: drzwi harmonijkowe (składano-przesuwne) lub podnoszono-przesuwne tzw HS-y o doskonałej izolacyjności.

W okresach letnich, aby osłonić pomieszczenie przed nadmiernym ogrzewaniem możemy zastosować na dach rolety materiałowe tzw screeny, lub łamacze światła.
Kolorystykę zapewnia nieograniczony wybór kolorów z palety RAL , jak również możliwość malowania drewnopodobnego i anodowania , co pozwala na uzyskanie ciekawych efektów oraz dopasowanie koloru konstrukcji ogrodu zimowego do oczekiwań klienta.

Do każdego projektu ogrodu zimowego podchodzimy indywidualnie ,zapewniając doradztwo i pomoc w doborze rozwiązań.

Konstrukcje ogrodów zimowych wykonane z aluminium są wyjątkowa trwałe i zachowują estetykę da długie lata, co jest szczególnie ważne, gdy w takim ogrodzie występuje wiele roślin , co może powodować dużą wilgotność i skraplanie pary wodnej – jak w prawdziwej oranżerii.

Oryginalny projekt ogrodu zimowego

Oryginalny projekt ogrodu zimowego

Zobacz nasze realizacje - ogrody zimowe

Oryginalny projekt ogrodu zimowego - spełnimy Twoje oczekiwania!

Ogrody zimowe - dojazd i pomiar do 50 km od Poznania - GRATIS