Ogród zimowy

Oryginalny projekt ogrodu zimowego

Od ponad 25 lat z pasją zajmujemy się konstrukcjami z aluminium, wykonując między innymi ogrody zimowe oraz inne zabudowy przeszklone z aluminium. Już podczas projektowania ogrodu zimowego z klientem bierzemy pod uwagę wszystkie jego oczekiwania aby zapewnić komfort i przyjemność z użytkowania na długie lata. Realizujemy pomysły klienta od zabudów tarasów lub balkonów po budowę ogrodu zimowego jako dodatkowej, przylegającej do budynku powierzchni przeszklonej.

ZAPRASZAMY NA PREZENTACJĘ VIDEO

Realizacja ogrodu zimowego.

Modelowy ogród zimowy, zwany często oranżerią wykonany jest w systemie ciepłym, w którym zarówno użyte profile aluminiowe oraz wypełnienia – najczęściej szkło – zapewniają doskonałe parametry termiczne.

W zależności od potrzeb lub życzeń klienta dodatkowo stosujemy elementy wentylacji lub cieniowania ogrodu, poprawiające komfort użytkowania.

Mimo, że takie konstrukcje są zdecydowanie droższe niż letnie zabudowy sezonowe, to jednak znacznie podnoszą komfort i powiększają przestrzeń mieszkalną.

Staramy się aby w przyszłości czas spędzony w ogrodzie zimowym przez Ciebie i Twoich bliskich pozwalał na relaks w kontakcie z naturą niezależnie od pogody.

Niekiedy nie ma potrzeby budowania ogrodu zimowego w wersji całorocznej – wówczas możemy zastosować zabudowę w tak zwanym systemie zimnym, który zapewnia korzystanie z obiektu bez ogrzewania od wczesnej wiosny do późnej jesieni bez względu na warunki pogodowe – jest to rozwiązanie praktyczne i zdecydowanie tańsze.

W zależności od kształtu, usytuowania i lokalizacji stosujemy konkretne rozwiązania przy projektowaniu i budowie ogrodu zimowego , które gwarantują szczelność i wysoką izolację termiczną. Możemy wykonać skomplikowane dachy o wielu płaszczyznach i w różnych wariantach (np.krokwie wypuszczone dołem lub górą, w stylu klasycznym lub wiktoriańskim itp.)

Stosujemy również szereg dostępnych dodatków i rozwiązań pozwalających na uzyskanie ciekawych efektów wizualnych (ukryte rury spustowe, ozdobne poszerzenia rynny, wszelkiego rodzaju nakładki, zintegrowane parapety, osłony materiałowe, nawietrzaki higrosterowane itp). Te elementy sprawią że będziesz zawsze dumny z Twojego ogrodu zimowego.

W ściankach oranżerii możemy zaproponować nowoczesne rozwiązania: drzwi harmonijkowe (składano-przesuwne) lub podnoszono-przesuwne tzw HS-y o doskonałej izolacyjności.

W okresach letnich, aby osłonić pomieszczenie przed nadmiernym ogrzewaniem możemy zastosować na dach rolety materiałowe tzw screeny, lub łamacze światła.
Kolorystykę zapewnia nieograniczony wybór kolorów z palety RAL , jak również możliwość malowania drewnopodobnego i anodowania , co pozwala na uzyskanie ciekawych efektów oraz dopasowanie koloru konstrukcji ogrodu zimowego do oczekiwań klienta.

Do każdego projektu ogrodu zimowego podchodzimy indywidualnie ,zapewniając doradztwo i pomoc w doborze rozwiązań.

Konstrukcje ogrodów zimowych wykonane z aluminium są wyjątkowa trwałe i zachowują estetykę da długie lata, co jest szczególnie ważne, gdy w takim ogrodzie występuje wiele roślin , co może powodować dużą wilgotność i skraplanie pary wodnej – jak w prawdziwej oranżerii.

Modelowy ogród zimowy, zwany często oranżerią wykonany jest w systemie ciepłym, w którym zarówno użyte profile aluminiowe oraz wypełnienia – najczęściej szkło – zapewniają doskonałe parametry termiczne. Profile aluminiowe w przypadku ogrodów zimowych to jeden z najczęściej wybieranych materiałów, jest bowiem lekki i charakteryzują go wysokie parametry wytrzymałościowe. Nie bez znaczenia jest także fakt, że ogród zimowy zaprojektowany i wykonany z wykorzystaniem aluminium doskonale wpasowuje się w niemal każdą architekturę dzięki możliwości dość swobodnego kształtowania profili oraz możliwości malowania proszkowego na dowolny kolor z palety RAL. Nie bez znaczenia jest także fakt, ogród zimowy wykonany z profili aluminiowych jest relatywnie szybki i nieskomplikowany w montażu.

Aby ogród zimowy zapewniał użytkownikom maksimum komfortu dodatkowo stosujemy elementy wentylacji lub cieniowania. Dzięki temu oranżeria w okresie silnego nasłonecznienia utrzymywana jest w przyjemnej temperaturze, co zdecydowanie podnosi jej walory użytkowe. Z kolei ogrzewany ogród zimowy daje możliwość nieograniczonego korzystania z jego przestrzeni nawet w okresie panujących na zewnątrz mrozów. Do ogrzewania ogrodu zimowego można stosować nowoczesne, energooszczędne i ekonomiczne ogrzewanie konwektorowe. Takie rozwiązanie pozwala na ogrzewanie ogrodu nawet tylko okresowo, bez konieczności dogrzewania ciągłego, jeśli z oranżerii w danym momencie nie korzystamy. Natomiast biorąc pod uwagę, że bez ogrzewania rośliny tam się znajdujące mogą nie przetrwać zimy warto rozważyć tą opcję już w momencie podejmowania decyzji o budowie ogrodu zimowego.

Mimo, że budowa ogrodu zimowego bywa droższa niż standardowa cena letniej zabudowy sezonowej, jest to jednak rozwiązanie na lata, które dodatkowo znacznie może powiększyć przestrzeń użytkową domu, oraz znacząco podnosi jego wartość.

Projektując ogrody zimowe naszym celem jest, aby czas w nim spędzony przez Ciebie i Twoich bliskich pozwalał na wypoczynek w bezpośrednim kontakcie z naturą niezależnie od aury panującej na zewnątrz. Nawet w okresie deszczowym czy zimowych chłodów ogród zimowy sprawdza się idealnie jako miejsce relaksu dla całej rodziny. Z tego też powodu ogrody zimowe coraz częściej są brane pod uwagę już w momencie opracowywania projektu domu, a szerokie możliwości konstrukcyjne i aranżacyjne pozwalają wykorzystać tą opcję nawet w budynkach starszych.

Jeśli posiadamy dom z tarasem a marzymy o ogrodzie zimowym, warto mieć na uwadze, że obecnie istnieją możliwości techniczne zagospodarowania tej przestrzeni również pod budowę ogrodu zimowego. Przyjmuje się, że komfortowa powierzchnia tego typu ogrodu powinna wynosić przynajmniej kilkanaście metrów kwadratowych, to nic nie stoi na przeszkodzie by dostosować jego wymiary pod aktualnie posiadane możliwości.

O ile ogród zimowy w wersji całorocznej jest opcją optymalną, istnieje także możliwość budowy w tak zwanym systemie zimnym, który zapewnia korzystanie z obiektu bez ogrzewania od wczesnej wiosny do późnej jesieni bez względu na warunki pogodowe – jest to rozwiązanie praktyczne i zdecydowanie tańsze.

W zależności od kształtu, usytuowania i lokalizacji danego budynku stosujemy konkretne rozwiązania przy projektowaniu i budowie ogrodu zimowego, które gwarantują szczelność i wysoką izolację termiczną. Możemy wykonać skomplikowane dachy o wielu płaszczyznach i w różnych wariantach (np. krokwie wypuszczone dołem lub górą, w stylu klasycznym lub wiktoriańskim itp.) Dzięki temu jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać ogród zimowy pasujący do praktycznie każdego rodzaju fasady, zarówno tych klasycznych jak i bardzo nowoczesnych. Możliwość gięcia profili aluminiowych sprawia, że jesteśmy w stanie tworzyć nawet dość skomplikowane kształty, które pozwolą na budowę ogrodu zimowego o ciekawym i nieszablonowym układzie.

Stosujemy również szereg dostępnych dodatków i rozwiązań pozwalających na uzyskanie ciekawych efektów wizualnych (ukryte rury spustowe, ozdobne poszerzenia rynny, wszelkiego rodzaju nakładki, zintegrowane parapety, osłony materiałowe, nawietrzaki higrosterowane itp). Te elementy sprawią że ogród zimowy staje się nie tylko praktycznym ale i estetycznym miejscem spędzania czasu.

W ściankach ogrodu zimowego możemy zaproponować nowoczesne rozwiązania: drzwi harmonijkowe (składano-przesuwne) lub podnoszono-przesuwne tzw HS-y o doskonałej izolacyjności.

W okresach letnich, aby osłonić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem możemy zastosować na dach rolety materiałowe tzw. screeny lub łamacze światła. Dzięki temu przebywanie w ogrodzie zimowym nie będzie się wiązać z nieprzyjemnym gorącem, ale także rośliny nie będą narażone na przegrzanie.
Kolorystykę zapewnia nieograniczony wybór barw z palety RAL, jak również możliwość malowania drewnopodobnego i anodowania, co pozwala na uzyskanie ciekawych efektów oraz dopasowanie koloru konstrukcji ogrodu zimowego do oczekiwań klienta.

Jeśli jesteśmy miłośnikami egzotycznych roślin, ogród zimowy to także doskonałe miejsce do ich uprawy, bowiem mikroklimat tam panujący w postaci podwyższonej wilgotności i odpowiedniej, temperatury pozwala na ich bujny wzrost, jak w prawdziwej oranżerii.
Konstrukcje ogrodów zimowych wykonane z aluminium są wyjątkowa trwałe, funkcjonalne i zachowują estetykę da długie lata. Co więcej ogród zimowy wykonany z tego materiału nie wymaga konserwacji, jest odporny na rdzę i różnego typu zanieczyszczenia.

Do każdego projektu ogrodu zimowego podchodzimy indywidualnie, zapewniając doradztwo i pomoc w doborze rozwiązań. Nasi specjaliści służą pomocą zarówno pod kątem samej konstrukcji jak również wyboru materiałów. Nasze bogate doświadczenie w sferze konstrukcji aluminiowych gwarantuje naszym klientom, że zaprojektowany i zamontowany przez nas ogród zimowy będzie spełniał wszystkie wymogi i standardy, a przy tym będzie konstrukcją trwałą i bezproblemową w eksploatacji.

Oryginalny projekt ogrodu zimowego

ogrody zimowe - projektowanie ogrodów zimowych

Oryginalny projekt ogrodu zimowego

ogrody zimowe - projektowanie ogrodów zimowych

Zobacz nasze realizacje – ogrody zimowe

Oryginalny projekt ogrodu zimowego – spełnimy Twoje oczekiwania!
Ogrody zimowe – dojazd i pomiar do 50 km od Poznania – GRATIS