tel. 61 815 03 81
Mail: biuro@klatt.pl

Zalety ogrodu zimowego

Ogrody zimowe - Co warto wiedzieć o ogrodach zimowych ?

Ogród zimowy to miejsce, w którym nawet w mroźne dni możemy odpocząć w otoczeniu roślin, blisko naturalnej przyrody i przyjaznej relaksowi atmosferze. Dodatkowo dom nabiera niepowtarzalnego charakteru i zyskuje na atrakcyjności. Niewątpliwie jedną z najważniejszych zalet posiadania ogrodu zimowego jest możliwość bytowania i odpoczynku w kojącym otoczeniu przyrody i roślin. Jakie jeszcze zalety posiada ogród zimowy?

Zalety ogrodu zimowego – z ogrzewaniem

Ogród zimowy zdecydowanie powiększa powierzchnię użytkową domu, co jest szczególnie ważne jeśli dom nie należy do dużych. Decydując się na ogród zimowy z ogrzewaniem, możemy z takiego pomieszczenia swobodnie korzystać przez wszystkie miesiące w roku. Warto pamiętać, że do budowy ogrodu zimowego nie potrzebujemy specjalnego pozwolenia, o ile jego powierzchnia nie przekracza 35m2.

Zalety ogrodu zimowego – idealne miejsce dla roślin

Jeśli jesteśmy pasjonatami roślin ciepłolubnych, ich uprawa w ogrodzie zimowym będzie nie tylko możliwa, ale także zdecydowanie prostsza, szczególnie jeśli nie posiadamy w naszym domu wystarczająco dużo miejsca do ich eksponowania i cieszenia się ich widokiem. Obecność dużej ilości roślin dodatkowo wpływa na oczyszczenie powietrza i poprawę mikroklimatu, a tym samym na nasze lepsze samopoczucie i zdrowie.

Zalety ogrodu zimowego – naturalne światło cały rok

Ogród zimowy to także miejsce o dużym natężeniu światła naturalnego, co jest szczególnie w okresie zimowym, kiedy dni są stosunkowo krótkie a i pogoda nie sprzyja częstemu przebywaniu na zewnątrz, a warto mieć na uwadze, że częstsza ekspozycja na światło dzienne wpływa korzystnie na nasz nastrój, pobudzenie i metabolizm.
Bez wątpienia posiadanie ogrodu zimowego pozwala nam częściej oddawać się dobroczynnemu relaksowi czy dodatkowej aktywności fizycznej, bowiem wiele osób instaluje w ogrodach zimowych również różnego typu urządzenia treningowe.

Ogrody zimowe Poznań - Konstrukcje aluminiowe KLATT - zalety ogrodu zimowego

A czy posiadanie ogrodu zimowego niesie za sobą jakieś wady? Z pewnością nie dotyczą one samych jego zalet funkcjonalnych, natomiast jego budowa oczywiście wiąże się z pewnymi kosztami – szczególnie jeśli zdecydujemy się na jego wersję całoroczną z ogrzewaniem. Ponadto w zależności o usytuowania ogrodu zimowego musimy mieć na uwadze, że prawdopodobnie również będziemy musieli zamontować dodatkowe osłony przeciwsłoneczne, które biorąc pod uwagę ilość przeszkleń mogą stanowić duży koszt całej inwestycji. Wentylacja ogrodu zimowego również ma spore znaczenie, bowiem w okresie dużego nasłonecznienia temperatury wewnątrz naszego ogrodu zimowego mogą osiągać na prawdę wysokie wartości, co nie jest przyjemne ani dla użytkowników, ani dobroczynne dla wielu roślin. Musimy także mieć na uwadze, że ogród zimowy, a przede wszystkim rośliny jakie w nim umieścimy wymagają całorocznej pielęgnacji, która w zależności od ich gatunku i rodzaju może okazać się dość pracochłonna i wymagająca wiedzy.

Niemniej w ocenie większości użytkowników ogród zimowy niesie za sobą zdecydowanie więcej zalet i korzyści aniżeli wad. Owszem, jego budowa w zależności od naszych potrzeb i oczekiwań może pochłonąć niemały budżet, niemniej biorąc pod uwagę ogrom atutów i walorów użytkowych w dłuższej perspektywie jest inwestycją wartą poniesienia wysiłku i nakładów finansowych.

Ogrody zimowe - zalety ogrodu zimowego

Zalety ogrodu zimowego – projektowanie i wykonywanie ogrodów zimowych

Jako wykonawca ogrodów zimowych oferujemy naszym klientom pełne doradztwo w zakresie projektu i materiałów, jak również najwyższej jakości wykonawstwo, dzięki czemu nasi klienci będą mogli cieszyć się swoim ogrodem zimowym przez długie lata użytkowania.

Zalety ogrodu zimowego – chcesz wiedzieć więcej ? – zapraszamy do kontaktu.