tel. 61 815 03 81
Mail: biuro@klatt.pl

Z jakiego materiału wykonać zadaszenie tarasu?

Ogrody zimowe Poznań - Konstrukcje aluminiowe KLATT - Różnica między tarasem a ogrodem zimowym

Taras to dla wielu szczególne miejsce. Stanowi on przedłużenie domu, gdzie można się zrelaksować, poczytać książkę lub spędzić czas z gośćmi. Jednak tarasy bez zadaszeń mogą stanowić problem podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dlatego tak ważne jest zastosowanie odpowiedniej osłony – takie jak zadaszenie tarasu.

Zadaszenie tarasu – z jakiego materiału?

Podczas gdy wybór stelaża może nie wydawać się trudny (dostępne warianty to drewno lub aluminium), tak samo zadaszenie tarasu i materiał z jakiego będzie wykonane może już stanowić problem. Do wyboru jest szereg najróżniejszych rozwiązań, które różnią się od siebie wyglądem, zastosowaniem i właściwościami.

Poliwęglan

Zadaszenie tarasu wykonane jest z tworzywa sztucznego, które w różnym stopniu jest w stanie przepuszczać promienie słoneczne (przepuszczalność sięga od 64% do 82%). Dodatkową zaletą jest możliwość zabarwienia materiału na różne kolory, dzięki czemu jeszcze bardziej można skomponować taras z resztą domu.

Szkło

Dzięki nowoczesnej technologii podgrzewania i natychmiastowego chłodzenia szkła w procesie hartowania, pokrycie jest niezwykle trwałe i bezpieczne. Dodatkowym atutem szklanego zadaszenia tarasu jest możliwość przepuszczania promieni słonecznych, a przy zastosowaniu specjalnych rolet lub osłon – ograniczenie światła. Rozwiązanie bardzo proste i estetyczne, przyciągające uwagę ludzi stawiających na nowoczesność i minimalizm.

Blachodachówka

Rozwiązanie tańsze od innych stworzone z myślą o ludziach mniej wymagających. Mimo to, dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych na rynku rodzajów i kształtów blachodachówek – zadaszenie wykonane z tego materiału jest równie estetyczne i przyciągające oko. Zadaszenie tarasu wykonane jest z blachy profilowanej odpornej na korozję. 

Dachówka

Klasyczna dachówka – ceramiczna lub betonowa – to rozwiązanie mocne, trwałe i odporne na najróżniejsze warunki. Jednak ze względu na dużą wagę materiału z jakiego wykonane jest zadaszenie tarasu, wymagane jest zastosowanie odpowiednio trwałej konstrukcji drewnianej z uwzględnieniem łat i kontrłat oraz podbitki.

Aby dowiedzieć się więcej na temat materiałów, z których można wykonać zadaszenie tarasu – wejdź w zakładkę Oferta i Zadaszenia Tarasów.