tel. 61 815 03 81
Mail: biuro@klatt.pl

Zalety drzwi aluminiowych

Konstrukcje aluminiowe KLATT - Zalety drzwi aluminiowych

Stolarka aluminiowa przestała już kojarzyć się tylko z obiektami użyteczności publicznej, biurowcami i szkołami. Połączenie w jednym produkcie wyjątkowo praktycznych zalet z walorami estetycznymi sprawiły, że coraz częściej na drzwi aluminiowe decydują się również właściciele nowoczesnych domów. Co decyduje o tym, że aluminium staje się coraz bardziej popularne? O tym poniżej.

Zalety drzwi aluminiowych
Zalety drzwi aluminiowych

Trwałość i wyjątkowa odporność drzwi aluminiowych – Zalety drzwi aluminiowych

Aluminium jest metalem lekkim, a jednocześnie sztywnym i odpornym na szkodliwe czynniki. Nie zagraża mu korozja, nie zaszkodzi wilgoć, promienie UV i skoki temperatury. Nawet drzwi o dużym gabarycie lub dwuskrzydłowe nie ulegają wykrzywieniu, odkształceniom, czy też spuchnięciu wskutek opadów. Pod względem wytrzymałości aluminium można porównać do stali, co w przypadku stolarki otworowej przekłada się również na wysoki stopień ochrony przed włamaniem.

stolarka aluminiowa drzwi wejściowe - Zalety drzwi aluminiowych

Duża dowolność kształtu i form – Zalety drzwi aluminiowych

Aktualnie technologia i umiejętności specjalistów nie ograniczają nas w żaden sposób aby drzwi aluminiowe powstały według naszych wyobrażeń czy inspiracji. Wie to każdy projektant. Łuki wieńczące drzwi, idealna symetria, artystyczne wstawki później przeszklone czy nawet finalnie szkło zastąpione witrażem to dziś standard profesjonalnych specjalistów w zakresie kształtowania, gięcia profili aluminiowych. Profile aluminiowe mogą byś w procesie produkcji drzwi kształtowane spełniając nasze fantazje i oferując trwałość i izolacyjność przewyższającą inne materiały.

Zalety drzwi aluminiowych – Termoizolacyjność

Nowoczesna stolarka aluminiowa charakteryzuje się podobnym stopniem izolacyjności cieplnej, co jej odpowiedniki z drewna lub PVC. Technologia produkcji pozwala uzyskać współczynnik przenikania ciepła na poziomie odpowiednim nawet dla budynków pasywnych.

drzwi zewnętrze aluminiowe - Zalety drzwi aluminiowych

Pielęgnacja drzwi aluminiowych

Zabiegi pielęgnacyjne mogą ograniczać się tylko do przetarcia drzwi wilgotną ściereczką. Nie ma konieczności stosowania specjalnych środków lub akcesoriów, ponieważ aluminium bez nich zachowa swe pierwotne właściwości na wiele lat. Jeśli jednak specyfika obiektu tego wymaga, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonywać regularne, gruntowne czyszczenie z zastosowaniem środków czystości.

Zalety drzwi aluminiowych – Estetyka i design

Trudno znaleźć mocną konkurencję dla stolarki aluminiowej pod względem możliwości projektowych. Aluminium jest plastyczne, można je kształtować i wyginać w niemal dowolne kształty, a jego sztywność i wszystkie parametry techniczne nadal pozostają bez zmian. Dzięki temu, wykonanie drzwi zwieńczonych łukiem lub z kombinowanymi przeszkleniami nie sprawia żadnego kłopotu. Dodatkowo, do wyboru mamy tu szeroką gamę kolorystyczną, gdyż profile mogą być proszkowo pomalowane na dowolny kolor z palety RAL.

Drzwi aluminiowe to propozycja dla tych, którzy poszukują rozwiązań nie tylko atrakcyjnych wizualnie, ale też długotrwałych i praktycznych w codziennym użytkowaniu. Nie bez przyczyny stolarka aluminiowa króluje wszędzie tam, gdzie warunki eksploatacji są najbardziej wymagające.

Zalety drzwi aluminiowych